2025. május 23., péntek - Dezső

Hírek, elemzések

Újratervezés a vírus miatt: kiderült, bezárják-e a hazai mozikat

595

A hazai Cinema City-k tulaja több országgal ellentétben nem tervez bezárást, bár jelentős a forgalom visszaesése a járvány miatt. Ameddig nem várhatók amerikai szuperprodukciók, több magyar filmmel terveznek újra.

Miután a Cinema City tulajdonosa, Mooky Greidinger rengeteg régóta várt nagy költségvetésű film elhalasztása után bezárta mozijait az Egyesült Államokban és az Egyesült Királyságban, joggal merült fel a kérdés, hogy készül-e hasonlóra a hozzá tartozó magyar mozik esetén is. Buda Andrea, a Cinema City-mozikat üzemeltető Magyar Cinema Kft. marketing- és PR-igazgatója a 24.hu kérdésére azt közölte:
Nálunk és a közép-európai régióban nem terveznek mozibezárásokat.

Mint mondta: maximum akkor lehet erről szó, ha a járványügyi korlátozások miatt újra be kell zárnia a filmszínházaknak, vagy a gyártások olyan mértékben lesznek elhalasztva, hogy nem tudnak már mit bemutatni a nézőknek. A cégvezető arról is beszélt: amíg New Yorkban és Los Angelesben, két rendkívül fontos piacon nem lehetnek nyitva a mozik, igazán komoly stúdiófilmekre a világ más részein sem számíthatunk. Ez alatt tehát a hazai mozizók több magyar filmre számíthatnak, ezzel kapcsolatosan már elkezdték az újratervezést, már tárgyalnak erről a hazai forgalmazókkal.

E mellett a közönség számíthat francia vagy észak-európai filmekre és kisebb vagy középkategóriás amerikai produkciókra is. A portál kérdésére arról is beszélt: nem készülnek rövidebb nyitva tartásra, mégha a nyáron erre rá is kényszerültek. Bár Buda azt elképzelhetőnek tartja, hogy ősszel megint csak délutántól kezdve tartanak nyitva a mozik.

A dolgozóikról elmondta: a cég állandó 100-150 fős dolgozói köre egyben maradt, noha most a normális üzletmenethez képest nagyjából fele annyian dolgoznak a Cinema City-nél. Ez úgy lehetséges, hogy elküldtek több ezer diákmunkást. A nagy sikerű Tenet bemutatójakor ugyan ismét többen mehettek hozzájuk dolgozni az iskolaszövetkezeteken keresztül, de azóta ismét kevesebb diákmunkásra tartanak igényt.

(Forrás: penzcentrum.hu)

Eseményfigyelő

Szeretné, hogy az Önök híre, eseménye is megjelenjen az Esemény Menedzser portálon? Tartalomszolgáltatásra, online marketingre van szüksége? 

Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.

 


 

További hírek, tippek


 

 


 

BETA Renegade

Hírlevél


   E-mail cím:*  
Név: *  

Olvasta?

Időrendben

« Május 2025 »
H K Sze Cs P Szo V
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  

Tartalom galéria

Hétvégi programajánló

Hétvégi programajánló

More details
Gyereknap a Budaörsi Repülőtéren, 2025. május 25.

Gyereknap a Budaörsi Repülőtéren, 2025. május 25.

More details
Gyermeknap és Hősök Napja a Budai Várban, 2025. május 25.

Gyermeknap és Hősök Napja a Budai Várban, 2025. május 25.

More details
Lurkócia Városi Gyereknap, 2025. május 25.

Lurkócia Városi Gyereknap, 2025. május 25.

More details
Müpa Gyermeknap, 2025. május 25.

Müpa Gyermeknap, 2025. május 25.

More details
Múzeumok Majálisa, 2025. május 24-25.

Múzeumok Majálisa, 2025. május 24-25.

More details
Gyereknap a Vasúttörténeti Parkban, 2025. május 24-25.

Gyereknap a Vasúttörténeti Parkban, 2025. május 24-25.

More details
Gourmet Fesztivál, 2025. május 22–25.

Gourmet Fesztivál, 2025. május 22–25.

More details
Műtárgyak Éjszakája Fesztivál, 2025. május 22-24.

Műtárgyak Éjszakája Fesztivál, 2025. május 22-24.

More details
Az Esemény Menedzser portál kiadója az Open Gates Hungary Kft. - O|G|H - a hír szerzője