2026. április 1., szerda - Hugó

Hírek, elemzések

Idén megválasztják a legszerethetőbb munkavállalót is

661

Nem csak a járvány miatt lesz más ebben az évben a Szerethető Munkahely verseny.

Negyedik alkalommal hirdette meg a Szerethető Munkahelyek versenyt a DreamJo.bs, amely idén több szempontból is megújul. Többek között fókuszba kerül, hogy a jelenlegi helyzetben lehet-e egyáltalán szerethető egy munkahely, hogyan lehet otthonról dolgozni és miért érdemes az irodát is fenntartani, milyen túlélési stratégiákat vetettek be a vállalatok az utóbbi hónapokban, illetve milyen változások várhatóak a jövőben a cégek életében. Újdonság, hogy ősszel a legszerethetőbb álláskeresőt is díjazzák, és mostantól erdélyi vállalkozások is indulhatnak a címért.

A kezdeményezés célja a kezdetektől az, hogy lehetőséget adjanak minden kisebb és nagyobb cégnek arra, hogy megmutathassák magukat és felkerüljenek a Szerethető Munkahelyek térképére, elhelyezkedéstől, iparágtól és cégmérettől függetlenül, hiszen három éve már a kis- és középvállalatok mellett külön kategóriában a nagyvállalatok is nevezhetnek.

A szervezők, mint közleményükben írták, fontosnak tartják, hogy az elmúlt években közösséget is sikerült létrehozniuk, ahol mindennapos a tapasztalatcsere. “Büszkék vagyunk arra, hogy már negyedik éve egyre több Szerethető Munkahelyet tudunk bemutatni.
Tavaly már több mint ötszáz jelentkező nevezett a pályázatra, idén még több résztvevőre számítunk. Ebben az évben 100 kis- és középvállalkozás, 25 nagyvállalat és 10 erdélyi cég kapja meg a díjat. Emellett pedig az ismert magyar szakemberekből álló zsűri szakmai különdíjakat is kioszt HR és Employer branding kategóriában” – idézik Balogh-Mázi Máriát, a DreamJo.bs és a Szerethető Munkahelyek Díj alapítóját.

A szervezők idén az eddigieknél is jobban koncentrálnak a közösségépítésre és a szakmai kapcsolatok erősítése és a tudásmegosztás kerül fókuszba. A pályázóknak egy online konferencián is segítenek, hogy hogyan lehet a jelenlegi helyzetben is stabil, a munkavállalók számára is élhető környezetet építeni és fenntartani. A szakmai  különdíjakat egy záróvacsorával összekötött díjátadón személyesen adják át.

A munkavállalókat is díjazzák

A vírus következtében megváltozott körülmények miatt a DreamJo.bs portálon a cégekhez hasonlóan már az álláskeresők is készíthetnek profilt. Ennek megfelelően a Szerethető Munkahelyek versenyen idén a legszerethetőbb munkavállalót is megválasztják.
A 2017-ben rendezett első Szerethető Munkahelyek verseny óta megduplázódott a jelentkezők száma, a kezdetek óta összesen 1100 nevezés és 232 ezer szavazat érkezett a jelöltekre. Nevezni szeptember 30-ig lehet, a szavazás október 1. és 31. között zajlik, november 4-én hirdetnek eredményt, az online konferencia és a szakmai különdíjasok számára rendezett záróvacsora pedig egy héttel később lesz.

(Forrás: nepszava.hu)

Eseményfigyelő

Szeretné, hogy az Önök híre, eseménye is megjelenjen az Esemény Menedzser portálon? Tartalomszolgáltatásra, online marketingre van szüksége? 

Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.

 


 

További hírek, tippek


 

 


 

Beta Morphos, az X generációs csavarhúzó!

Hírlevél


   E-mail cím:*  
Név: *  

Olvasta?

Időrendben

« Április 2026 »
H K Sze Cs P Szo V
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      

Tartalom galéria

2. Építészet ünnepe és éjaszakája, 2026.április 25-26.

2. Építészet ünnepe és éjaszakája, 2026.április 25-26.

More details
Rekordrészvétellel zárult a 2026-os Bárány Napok program

Rekordrészvétellel zárult a 2026-os Bárány Napok program

More details
Új trend a turizmusban: a fiatal utazók már nem szobát, hanem társaságot keresnek Európában

Új trend a turizmusban: a fiatal utazók már nem szobát, hanem társaságot keresnek Európában

More details
Világsikerű tehetségkutató debütál a tengeren

Világsikerű tehetségkutató debütál a tengeren

More details
Latinovits mint Marvel-szuperhős? – A vizuális forradalom és az emberi alkotóerő határai

Latinovits mint Marvel-szuperhős? – A vizuális forradalom és az emberi alkotóerő határai

More details
Egy lépést se nélkülük!

Egy lépést se nélkülük!

More details
Egyenes, vagy íves?

Egyenes, vagy íves?

More details
Éld át a rendszerváltozás előtti évtizedek hétköznapi hangulatát!

Éld át a rendszerváltozás előtti évtizedek hétköznapi hangulatát!

More details
Győri Tavaszi Fesztivál, 2026. március 15. – április 4.

Győri Tavaszi Fesztivál, 2026. március 15. – április 4.

More details
Az Esemény Menedzser portál kiadója az Open Gates Hungary Kft. - O|G|H - a hír szerzője