2025. június 4., szerda - Bulcsú

Hírek, elemzések

Megépült az új medvekifutó és -ház a Veszprémi Állatkertben

564

Új medvekifutót és -házat, valamint rénszarvas- és guanakókifutót adtak át a Veszprémi Állatkertben csütörtökön. Ovádi Péter, a térség fideszes országgyűlési képviselője az átadón kiemelte: az állatkert Veszprém legnagyobb turisztikai attrakciója, amelyet évente négyszázezren keresnek fel.

Hangsúlyozta: a Modern városok programban már mintegy 2,5 milliárd forint forrás érkezett az állatkertbe.

Török László állatkertigazgató hangsúlyozta: a Modern városok program mérföldkövet jelentett az intézmény életében, az alapítás óta eltelt időszakban példátlan volumenű beruházássorozat valósulhatott meg.

A program fejlesztéseinek köszönhetően Magyarország legnagyobb tevecsapata mára a Veszprémi Állatkertben található, az első kis teve megszületését 2,8 millióan követték az interneten – emelte ki. Hozzátette: új oroszlánkifutót építettek, javult a Gulya-dombi területen a dromedárok és az afrikai watusi marhák elhelyezése, a gyerekek új állatsimogatót kaptak, és megépült egy Afrika-szavanna kilátó is.

Emellett létrehoztak egy közel egyhektáros Afrika-szavanna játszóteret, amelynek köszönhetően 1-1,5 órával több időt töltenek a családok az állatkertben – jegyezte meg.

Szintén a Modern városok program részeként épült meg az állatkert operatív központja állatorvosi klinikával, európai színvonalú karanténnal, logisztikai központtal és takarmánykonyhával, a munkatársaknak pedig új szociális helyiségekkel és étkezővel.

A csütörtökön átadott fejlesztéssel az állatkert fejes-völgyi területén három állat-bemutatóhely rekonstrukciója valósulhatott meg. Megépült az új medvekifutó és -ház, ahol a fekete medvék tekinthetők meg különböző pontokról és magasságokból, illetve két további kifutó is megújult. Ennek köszönhetően új állatfajjal, rénszarvasokkal bővült az állatállomány, illetve a guanakócsapat is a megújult kifutók egyikébe költözhetett.

Porga Gyula, Veszprém kormánypárti polgármestere kiemelte: a Modern városok program biztos pénzügyi hátteret nyújt, amelyből megvalósíthatók a város fejlesztései. Hozzáette, hogy eddig 45 milliárd forint támogatásról született döntés, ennek része az állatkerti beruházások mellett az uszodaépítés, a Petőfi Színház rekonstrukciója, valamint a kerékpárutak fejlesztése is.

Ezek a fejlesztések azt célozzák, hogy 2023-ban Európa kulturális fővárosaként a veszprémieknek, illetve a Veszprémbe érkezőknek magasabb szintű szolgáltatást tudjon nyújtani a város az élet minden területén – jelentette ki a polgármester.

(Forrás: magyarnemzet.hu)

Eseményfigyelő

Szeretné, hogy az Önök híre, eseménye is megjelenjen az Esemény Menedzser portálon? Tartalomszolgáltatásra, online marketingre van szüksége? 

Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.

 


 

További hírek, tippek


 

 


 

BETA Renegade

Hírlevél


   E-mail cím:*  
Név: *  

Olvasta?

Időrendben

« Június 2025 »
H K Sze Cs P Szo V
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            

Tartalom galéria

Repülőnap Zalaegerszeg, 2025. június 7-8.

Repülőnap Zalaegerszeg, 2025. június 7-8.

More details
Balatoni Hal- és Borünnep, 2025. június 6-9.

Balatoni Hal- és Borünnep, 2025. június 6-9.

More details
Tatai Patara - török-kori történelmi fesztivál, 2025. június 6-8.

Tatai Patara - török-kori történelmi fesztivál, 2025. június 6-8.

More details
Belvárosi Bor- és Pezsgő Fesztivál, 2025. június 4-9.

Belvárosi Bor- és Pezsgő Fesztivál, 2025. június 4-9.

More details
Property Investment Forum, 2025. szeptember 23.

Property Investment Forum, 2025. szeptember 23.

More details
Future of Finance, 2025. szeptember 18.

Future of Finance, 2025. szeptember 18.

More details
REA SUMMIT, 2025. szeptember 17.

REA SUMMIT, 2025. szeptember 17.

More details
Követeléskezelési trendek, 2025. szeptember 16.

Követeléskezelési trendek, 2025. szeptember 16.

More details
Portfolio Sustainable World, 2025. szeptember 4.

Portfolio Sustainable World, 2025. szeptember 4.

More details
Az Esemény Menedzser portál kiadója az Open Gates Hungary Kft. - O|G|H - a hír szerzője