Nyomtatás

Magyar csokoládémanufaktúrának ítélték oda az édességek Oscar-díját

1079

csokoladeA Sweetic csokoládégyártó két bonbonja is kitüntetést kapott idén a gasztronómia legnívósabb nemzetközi megmérettetésének számító Great Taste Awardson, amivel az első magyar díjazott lett a kategóriában - számolt be az origo.hu.

Magyar cég örülhetett a gasztronómia Oscar-díjának tartott Great Taste Awards csillagjának praliné kategóriában. A két évvel ezelőtt alapított Sweetic manufaktúrát két édességük, a zöld dió és a matcha-lime-gyömbér ízű bonbonjaik miatt díjazták.

Az 1994 óta évente megrendezett londoni versenyen a világ legjobb ételeit és italait keresik több kategóriában. A 400 fős, gasztrokritikusokból, Michelin-csillaggal kitüntetett szakácsokból, illetve neves áruházláncok beszerzési igazgatóiból álló zsűri hónapokig tartó tesztelés során választja ki a legjobbakat összesen 10 ezer termékminta közül.

A vakkóstolásos módszer biztosítja, hogy a csomagolás nélküli termékek kizárólag a bennük fellelhető ízjegyek harmóniája és az élelmiszer külleme alapján legyenek rangsorolva. Az elnyert cím három évre szól, ennek elteltével újra kell neveznie azoknak, akik meg kívánják őrizni a titulust.

----------------------------------------------------------

Részletek az origo cikkében >>
Fotó: Peter Zsolnai Photography

 

Eseményfigyelő

Szeretné, hogy az Önök híre, eseménye is megjelenjen az Esemény Menedzser portálon? Tartalomszolgáltatásra, online marketingre van szüksége? 

Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.

 


 

További hírek, tippek